Otázky a odpovede

Čo je Chľaba?

Pravidelná zážitková víkendovka Mládežníckej organizácie Plusko. Často má prívlastok integračná - stretnú sa na nej totiž mladí ľudia s telesným alebo zmyslovým postihnutím aj bez neho. 

Prečo "Chľaba"?

Je to niečo ako tradícia. Táto víkendovka začínala a dlhé roky prebiehala na Chľabe - v malej dedinke na slovensko-maďarských hraniciach (pozri na mape). Názov miesta dlho figuroval v názve a keď sa na Plusku povie Chľaba, každý vie o čom sa hovorí, hoci niektorí už ani nevedia, čo ten názov vlastne znamená. Rozhodli sme sa ho (aspoň zatiaľ) zachovať. 

Kto tam bude?

Na víkendovke sa snažíme zachovať určitý pomer účastníkov so zmyslovým alebo telesným postihnutím a tých bez neho. Čím je ten pomer bližšie k 50/50, tým lepšie:) Myslíme si totiž, že tak je to prospešné pre obe strany.

Skupinu účastníkov bude tvoriť približne 15 mladých ľudí.

Čo sa tam bude robiť a načo tam mám ísť?

Plánuješ sa prihlásiť na zážitkovú akciu Pluska. Čakajú ťa 3 až 4 dni intenzívneho programu, ktorého cieľom je priniesť nové skúsenosti cez silné zážitky. Naše zážitkové akcie atraktívnou formou rozvíjajú tvorivosť, komunikáciu, tímovú spoluprácu a rozširujú obzory. Dávajú Ti možnosť pozrieť sa na seba v skupine mladých ľudí, nájsť a posunúť svoje fyzické aj psychické hranice, no pritom sa nezabudnúť baviť, hrať a smiať. 

Čo je v cene? Prečo je taká vysoká/nízka?

V cene je zahrnuté (bezbariérové) ubytovanie v chate, strava päťkrát denne, náklady spojené s prípravou víkendovky, dprava materiálu a inštruktorov.  V cene nie je zahrnutá doprava na víkendovku. 

Inštruktori Pluska sú dobrovoľníci. Vďaka tomu ako aj dotácii Pluska alebo našich partnerov môžeme zabezpečiť poplatok približne polovičný oproti reálnej cene víkendovky.

Môžem vás nejako podporiť?

Budeme radi:) Ak plánuješ prísť, zober so sebou niekoho. Ak prísť neplánuješ, daj vedieť známym. Mailom, cez facebook či pri pive. Ústne podanie zaberá najviac;)
Zídu sa nám tiež rôzne simulačné pomôcky (zváračské okuliare, starší invalidný vozík, pichtov stroj ...)
V prípade záujmu o finančnú podporu možno kontaktovať Andreja (andrej@plusko.net).
Ďakujeme!